Kontakt

 • Wygodnelozka.pl
  F.P.U.H Sedia
  NIP: 868-101-87-77
 • E-mail: biuro@sedia.pl
 • Telefon: ( PON-PT )
  - 693-461-025 ( 9:00 - 17:00 )
  - 14 613 21 93 ( 9:00 - 17:00 )

Dlaczego Warto Kupować u nas

 • Właściwie zabezpieczony
  towar do transportu

  Każdy mebel zapakowany jest z najwyższą starannością dzięki czemu możemy uniknąć uszkodzeń w trakcie transportu. Zadbamy o to aby dotarł do Państwa bezpiecznie!
 • Przesyłka jest ubezpieczona
  Każdy produkt zakupiony w naszym sklepie objęty jest darmowym ubezpieczeniem na czas transportu.
 • Kompleksowy system
  obsługi reklamacji

  Reklamacje są rozpatrywane w sposób skuteczny i kompetentny. Zawsze Klient jest dla nas najważniejszy.
 • Pomoc w zakupie mebli
  Doradzamy Państwu w optymalnym doborze mebli, istotne są dla nas Państwa oczekiwania i preferencje dotyczące mebli.
 • Blisko 97% opinii pozytywnych
  Potwierdzeniem naszego uczciwego podejścia do klientów są setki pozytywnych opinii na niezależnym serwisie. Sprawdź nas!
Rabaty

materace
darmowa dostawa
Kupując komplet
ŁÓŻKO + MATERAC

Materace wysokoelastyczne
11 produktów

Materace wysokoelastyczne w czym tkwi ich fenomen?

Materace wysokoelastyczne to materace, o których mówi się, że są najlepsze dla kręgosłupa człowieka. Wiadome jest, że to właśnie kręgosłup jest najważniejszą podporą naszego ciała. W nocy to właśnie on potrzebuje się zregenerować, odpocząć, by mógł za dnia wspierać nasze zdrowie. I to właśnie taki typ materaca jest w stanie zagwarantować mu regenerację, a także zdrową pozycję. Takie materace są popularne również przez swoją długowieczność. Są bezsprzecznie wytrzymałe i solidne. Nie odkształcają się nawet przy intensywnym korzystaniu. Doceniane przez osoby w każdym wieku, są najważniejszym elementem sypialnianym w większości domów. Co najważniejsze, są idealne także dla małych dzieci. Dostępne w różnych poziomach twardości, aby każdy mógł wybrać ten jedyny, wymarzony i niesamowicie wygodny. Sprężyste i elastyczne, dzięki starannemu wykonaniu, dbają o cyrkulację powietrza. Są zalecane alergikom i astmatykom. Zapewniają zdrowy, niesamowicie przyjemny sen, którego owocem jest lepsze samopoczucie i zadowolenie z życia.

Materace wysokoelastyczne, a nasze zdrowie

Każdy materac wysokoelastyczny wykonany jest z wysokiej jakości pianki. Taka pianka, wraz z całym składem, gwarantuje całkowite dopasowanie się do pozycji ciała. Jednogłośnie stwierdzono, że taki rodzaj materaca ma najlepszy wpływ na kręgosłup. Kręgosłup bowiem jest jednym z najbardziej potrzebnych, ale i obciążonych układów. To właśnie on dźwiga nasz ciężar ciała i musi być bardzo plastyczny. Noc, a właściwie sen, jest czasem, kiedy powinniśmy dać mu należyty odpoczynek i pozwolić się zrenegerować. W ten sposób nie będziemy go obciążać i bardzo możliwe, że unikniemy chorób i zwyrodnień. Czy wiesz, że kręgosłup składa się aż z 44 kręgów, a jego odcinki zaczynają się już od naszej czaszki? Dobrze dobrany materac zapewni wsparcie każdej części naszego ciała. To właśnie dlatego materace wysokoelastyczne polecane są również:

- dzieciom i młodzieży. Ze względu na ich porowatą, pęcherzykowatą strukturę są niesamowicie wygodne. Dostosowują się do snu wiercącego maluszka, jak i często zmieniającego pozycję nastolatka. Stanowią świetne podparcie dla rosnącego, rozwijającego się kręgosłupa.

- seniorom. Osoby starsze mają często problemy ze snem. Są również bardziej wrażliwe na dyskomfort. Niska elastyczność punktowa skutkuje bólami stawów oraz pleców. Wysokoelastyczne materace gwarantują pełną swobodę i wygodę.

Tak naprawdę są one bardzo uniwersalne i skierowane do każdej grupy wiekowej. Ze względu na to, że posiadają właściwości prozdrowotne, mogą być użytkowane przez wszystkich. Są materacami rehabilitacyjnymi, przez co mogą być stosowane zarówno leczniczo, jak i profilaktycznie. Warto, aby przed wyborem idealnego sprawdzić poziom twardości oznaczony kolejno: H1,H2,H3,H4. Poziomy twardości często są kierowane do odpowiedniej grupy wagowej użytkownika i pomagają w znalezieniu tego idealnego.

Warto zwrócić szczególną uwagę na jeszcze jeden fakt. Materace wysokoelastyczne są dedykowane również alergikom i astmatykom. Pianki mają drobne otwory, które przepuszczają powietrze. W ten sposób zapobiegają rozmnażaniu się pleśni, a także powstawaniu grzybów. W połączeniu z odpowiednim pokrowcem minimalizują również osadzanie się kurzu i roztoczy. Pokrowce dołączone do nich są bardzo łatwe w ściąganiu, przez co można je często prać bez uszczerbku na wyglądzie materaca.

Czy wszystkie materace wysokoelastyczne składają się tylko z pianki?

Nie wszystkie materace wysokoelastyczne składają się tylko i wyłącznie z pianki. Technologiczne rozwiązania, z uwzględnieniem dzisiejszych potrzeb użytkowników, pozwoliły na modyfikowanie części tak, aby zapewnić maksimum komfortu i wygody. W związku z tym możemy spotkać materace wysokoelastyczne:

- ze sprężynami woreczkowymi
- z różnymi rodzajami pianek
- z przekładkami tapicerskimi

Sprężystość i elastyczność pewnikiem zdrowego snu

Kiedy wstajemy z łóżka, materac bardzo szybko wraca do swojego pierwotnego wyglądu, przez co jest niesamowicie sprężysty. To samo dzieje się w przypadku zmieniania pozycji podczas snu. W ekspresowym tempie dostosowuje się do naszego ciała.

Jak długo taki materac będzie służył?

Prawdziwy, wysokiej jakości materac wysokoelastyczny będzie służył przez wiele lat. Pianka zapewnia, że jest on odporny na wgniecenia i długie użytkowanie. Podczas kiedy standardowe materace po roku użytkowania mają na sobie różnego rodzaju wgłębienia i wypukłości, w tej sytuacji oczywiście tego unikniemy. Różnica i pod względem komfortu i jakości jest kolosalna. Warto zwrócić uwagę również na jeszcze jeden aspekt, a mianowicie cyrkulację powietrza. Zapewne niejednokrotnie spotkaliśmy się z materacem, który zgnił, spleśniał lub zwilgotniał. Tutaj unikniemy takiego zniszczenia, ponieważ inteligentna budowa gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza. Wybór takiego rozwiązania będzie inwestycją na długi czas. Inwestycją w zdrowie i lepsze samopoczucie.