Kontakt

 • Wygodnelozka.pl
  F.P.U.H Sedia
  NIP: 868-101-87-77
 • E-mail: biuro@sedia.pl
 • Telefon: ( PON-PT )
  - 693-461-025 ( 9:00 - 17:00 )
  - 14 613 21 93 ( 9:00 - 17:00 )

Dlaczego Warto Kupować u nas

 • Właściwie zabezpieczony
  towar do transportu

  Każdy mebel zapakowany jest z najwyższą starannością dzięki czemu możemy uniknąć uszkodzeń w trakcie transportu. Zadbamy o to aby dotarł do Państwa bezpiecznie!
 • Przesyłka jest ubezpieczona
  Każdy produkt zakupiony w naszym sklepie objęty jest darmowym ubezpieczeniem na czas transportu.
 • Kompleksowy system
  obsługi reklamacji

  Reklamacje są rozpatrywane w sposób skuteczny i kompetentny. Zawsze Klient jest dla nas najważniejszy.
 • Pomoc w zakupie mebli
  Doradzamy Państwu w optymalnym doborze mebli, istotne są dla nas Państwa oczekiwania i preferencje dotyczące mebli.
 • Blisko 97% opinii pozytywnych
  Potwierdzeniem naszego uczciwego podejścia do klientów są setki pozytywnych opinii na niezależnym serwisie. Sprawdź nas!
Rabaty

materace
darmowa dostawa
Kupując komplet
ŁÓŻKO + MATERAC

Materace rehabilitacyjne
91 produktów

Materace rehabilitacyjne, ortopedyczne

Materace rehabilitacyjne są szczególnie polecane przez fizjoterapeutów osobom zmagającymi się z różnymi dolegliwościami. Koją, niwelują ból po wszelkiego typu urazach i przy większości schorzeń. Są nieocenione dla osób niepełnosprawnych. Materace rehabilitacyjne mają działanie również profilaktyczne, zapobiegawcze. Zapewniają dopasowanie się do ciała, jego pozycji i zmiennych ruchów. Są niesamowicie stabilne i podpierają sylwetkę. Do ich zadań należy również dbanie o prawidłową postawę kręgosłupa. Dedykowane są wszystkim, którzy nie są zadowoleni z używania standardowego materaca. Zazwyczaj składają się z kilku warstw, które ściśle ze sobą współpracują, dając maksimum komfortu oraz zdrowia. Elastyczne, współpracują z większością stelaży i łóżek. Dostępne są w wielu rozmiarach, poziomach twardości i ze zróżnicowanym wypełnieniem. W naszej ofercie znajdują się wysokogatunkowe materace rehabilitacyjne, które cechują się długą żywotnością.

Materac Estrella
Materac Estrella
995,00 zł
Materac Estrella BIO
Materac Estrella BIO
1 011,00 zł
Materac Estrella Lux
Materac Estrella Lux
1 512,00 zł
Materac Laguna
Materac Laguna
2 389,00 zł
Materac Mystazja
Materac Mystazja
3 629,00 zł
Materac Palmea
Materac Palmea
1 016,00 zł
Materac Pocket H2/H3
Materac Pocket H2/H3
1 561,00 zł
Materac Samos
Materac Samos
1 008,00 zł
Materac Sonet H2/H3
Materac Sonet H2/H3
1 433,00 zł
Materac Space 1000
Materac Space 1000
3 071,00 zł
Materac Texel
Materac Texel
899,00 zł
Materac Dual H1/H3
Materac Dual H1/H3
1 993,00 zł
Materac Ibiza H2/H3
Materac Ibiza H2/H3
1 693,00 zł
Materac Tahiti
Materac Tahiti
1 945,00 zł
Materac Zeus Lux
Materac Zeus Lux
1 817,00 zł
Materac Ameland H2/H3
Materac Ameland H2/H3
1 854,00 zł
Materac Aruba H2/H3
Materac Aruba H2/H3
1 198,00 zł
Materac Bahrain H2/H3
Materac Bahrain H2/H3
1 393,00 zł

Materace rehabilitacyjne dla kogo?

Materace rehabilitacyjne są polecane osobom:

● leżącym. Osoby, które mają problemy z poruszaniem się, lub są całkowicie leżące zaleca się materace rehabilitacyjne. Poprawiają one krążenie krwi, zapobiegają odleżynom, dbają o prawidłową postawę całego ciała.
● niepełnosprawnym.
● po przebytych urazach. Materace ortopedyczne zapewniają szybszą regenerację ciała, a także niwelują ból różnego pochodzenia.
● cierpiącym na różne schorzenia i choroby takie jak skolioza, lordoza.
● pracującym w niewygodnej pozycji. Poleca się je zarówno osobom, które spędzają dużo czasu przy komputerze, jak i tym, którzy pracują fizycznie, obciążając stawy.
● niezadowolonym ze swojego dotychczasowego materaca. Każdy człowiek ma swoje własne preferencje, próg bólu oraz przyjemności. Kiedy obecny materac nie zdaje egzaminu, naprawdę warto zastanowić się nad materacem rehabilitacyjnym.

Tak naprawdę każdy może zdecydować się na materac ortopedyczny i zadziałać profilaktycznie. Ten rodzaj materacy jest szczególnie komfortowy, wygodny i prozdrowotny.

Materace rehabilitacyjne. Rodzaje, poziomy twardości

Materace rehabilitacyjne spotkamy w kilku wariantach. Różnią się od siebie wkładem i właściwościami. Piankowe, lateksowe, termoelastyczne, sprężynowe - każdy z tych rodzajów jest wyjątkowy, a duży wybór pozwala na wybranie właściwego, w pełni dopasowanego względem oczekiwań.

- Materac piankowy termoelastyczny jak np. nasz Bahrain Naturalis jest wykonany z wysokiej jakości pianek (Komfort Soft i Naturalis). Takie pianki odpowiadają nie tylko na ucisk, ale również na temperaturę ciała. Pod wpływem ciepła, robią się jeszcze bardziej elastyczne i dopasowane do użytkownika. Co ważne, taki rodzaj materaca zazwyczaj współpracuje z regulowanym stelażem.

- Sprężynowy, termoelastyczny, z lateksem jak np. Estrella Visco.  Tutaj mamy do czynienia z materacem rehabilitacyjnym sprężynowym. Aby podnieść komfort użytkowania i zapewnić maksimum wygody, przy tworzeniu dodano termoelastyczną piankę i lateks. W ten sposób powstał materac trwały, solidny, elastyczny i przewiewny.

- Materac lateksowy ortopedyczny jak np. Ibiza. W jego skład wchodzi w 100% naturalny, certyfikowany lateks. Podbiera on kręgosłup i dba o jego poprawne ułożenie. Takiego typu materace są polecane alergikom i astmatykom.

- Materace rehabilitacyjne mają różne poziomy twardości: H1,H2,H3,H4. Przy wyborze odpowiedniego dla siebie, warto sugerować się swoją wagą ciała oraz proponowanej twardości z jej uwzględnieniem.

Wszystkie materace z naszej oferty są najlepszej jakości, wykonane ze starannością. Każdy z nich posiada również łatwy w zdejmowaniu pokrowiec o właściwościach zdrowotnych. Materace zapewniają cyrkulację powietrza, więc są odporne na powstawanie grzybów i pleśni. Dedykowane wszystkim, którzy szukają materaca trwałego, solidnego i na lata. Zapewniają wysoką elastyczność punktową, przez co całkowicie dopasowują się do użytkownika.

Materac rehabilitacyjny podsumowanie

Materace rehabilitacyjne nie zapadają się pod wpływem ciężaru. Reagują tylko w tym miejscu, w którym wyczuwają ucisk. W ten sposób pozwalają na uzyskanie najlepszej pod względem wygody i zdrowia pozycji snu. Przy wyborze odpowiedniego należy pamiętać, że nie każdy twardy materac będzie odpowiedni. Dlatego warto kierować się sugerowanymi propozycjami względem wagi ciała.

Niezależnie od tego, dlaczego chcielibyśmy zainwestować w materac ortopedyczny, rehabilitacyjny, możemy być pewni, że to właśnie on podniesie jakość naszego życia, ulży w różnego rodzaju bólach, a także zapewni zdrowy sen. Pamiętajmy, że zdrowy sen i odpoczynek jest niesamowicie ważny. Brak wygody oraz odpowiedniej regeneracji znacznie obniża jakość życia i może przyczynić się do powstawania różnych schorzeń, oraz chorób. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru najlepszego materaca rehabilitacyjnego dla siebie, możesz skorzystać z formularza kontaktowego lub do nas zadzwonić. Chętnie pomożemy spełnić Ci marzenie o wygodzie.