Kontakt

 • Wygodnelozka.pl
  F.P.U.H Sedia
  NIP: 868-101-87-77
 • E-mail: biuro@sedia.pl
 • Telefon: ( PON-PT )
  - 693-461-025 ( 9:00 - 17:00 )
  - 14 613 21 93 ( 9:00 - 17:00 )

Dlaczego Warto Kupować u nas

 • Właściwie zabezpieczony
  towar do transportu

  Każdy mebel zapakowany jest z najwyższą starannością dzięki czemu możemy uniknąć uszkodzeń w trakcie transportu. Zadbamy o to aby dotarł do Państwa bezpiecznie!
 • Przesyłka jest ubezpieczona
  Każdy produkt zakupiony w naszym sklepie objęty jest darmowym ubezpieczeniem na czas transportu.
 • Kompleksowy system
  obsługi reklamacji

  Reklamacje są rozpatrywane w sposób skuteczny i kompetentny. Zawsze Klient jest dla nas najważniejszy.
 • Pomoc w zakupie mebli
  Doradzamy Państwu w optymalnym doborze mebli, istotne są dla nas Państwa oczekiwania i preferencje dotyczące mebli.
 • Blisko 97% opinii pozytywnych
  Potwierdzeniem naszego uczciwego podejścia do klientów są setki pozytywnych opinii na niezależnym serwisie. Sprawdź nas!
Rabaty

materace
darmowa dostawa
Kupując komplet
ŁÓŻKO + MATERAC

Materace Talalay
24 produktów

Materace z lateksu Talalay

Materace z lateksu, materace lateksowe – znajdziemy je pod różnymi nazwami. Materace Talalay są jednak wyjątkowe. Mają certyfikat jakości Cradle-to-Cradle Gold i są luksusowym produktem. Czy wiesz, że w tym przypadku masz do czynienia z całkowicie naturalnym, pozbawionym chemicznych właściwości lateksem? To czyni je jeszcze bardziej prozdrowotnymi, higienicznymi i wygodnymi. Szeroki wybór pozwoli na dopasowanie odpowiedniego materaca względem Twoich potrzeb, wagi, a nawet estetycznych oczekiwań. Materace Talalay są polecane osobom zmagającym się z alergią na kurz, roztocza, grzyby. Przypadną do gustu wszystkim poszukującym materaca o długiej żywotności, a także tym, którzy cenią sobie elastyczność. Są to materace, które w znacznym stopniu mogą niwelować bóle nie tylko pleców, lecz także np. bioder. Zapewniają ortopedyczne podparcie, dopasowując się do każdej części ciała. W ten sposób gwarantują dobry i zdrowy sen, a ten jak wiadomo, ma największy wpływ na jakość całego życia.

Materace Talalay – w czym tkwi ich fenomen?

Talalay to materace, które posiadają w sobie lateks, jak i są praktycznie całościowo wykonane z naturalnego, certyfikowanego lateksu. W ten sposób nikt nie musi rezygnować ze swoich preferencji względem poczucia wygody, a każdy może cieszyć się zdrowotnymi działaniami materaca. Dlatego wyróżniamy dwie główne grupy:
- Materace ze sprężynami woreczkowymi, z warstwą lateksu Talalay.
- Materace w pełni lateksowe, z domieszką pianki.

Te pierwsze odpowiadają na gusta osobom preferującym materace oparte na sprężynach. Jak wiadomo, sprężyny woreczkowe to innowacyjne rozwiązanie, które kolosalnie różni się od standardowych. Sprężyny są schowane w odpowiednie kieszonki, przez co ich praca jest cicha i w ogóle nie występuje możliwość przedostania się na zewnątrz. Warstwa lateksu Talalay występuje zazwyczaj w ostatniej i pierwszej warstwie, przez co komfort użytkowania jest całkowicie zwiększony. W ten sposób materac jest odporny na wilgoć, a także niweluje możliwość rozwoju grzybów i pleśni.

Materace piankowe, lateksowe składają się z elastycznego wypełnienia. Za ten efekt odpowiada dominacja lateksu oraz, oczywiście, pianka. Talalay odpowiada za to, że nawet przy długim i intensywnym używaniu, materac się nie odgniecie. Tutaj możemy mówić nie tylko o elastyczności, ale również pewnego rodzaju sprężystości. Ten rodzaj materacy polecany jest szczególnie osobom, które pocą się podczas snu, ponieważ lateks zapewnia cyrkulację powietrza.

Materace z lateksem polecane są parom, ponieważ niwelują jakiekolwiek drgania i potrafią dostosować się do dwóch osób, odpowiadając na ich indywidualną pozycję snu.

Rodzaje lateksu Talalay

Warto opowiedzieć nieco więcej o rodzajach lateksu Talalay. Zazwyczaj to:
- Lateks Talalay Blue Intuition. Został stworzony po to, aby reagować na zmienną temperaturę ciała i zawsze odpowiadać na jej potrzeby
- Lateks Talalay Natural. Nie zawiera sztucznych domieszek i jest produkowany na bazie mleczka kauczukowego. Jest wskazany dla osób mających wrażliwą skórę, w tym oczywiście dzieci
- Talalay Embrace. To właśnie on odpowiada za uczucie otulenia i delikatnego, przyjemnego zapadania

Wszystkie materace Talalay są wyjątkowe i zapewniają poczucie komfortu. Wspierają zdrowy sen i odpowiadają za lepszą jakość życia. Są wskazane dla alergików, jak i osób zmagających się z astmą. Polecane każdej grupie wiekowej, a dzięki różnorodnym twardością, można dostosować je do wagi ciała. Są prozdrowotne i potrafią niwelować wszelkiego rodzaju dolegliwości bólowe.

Materace Talalay – czy na pewno są stworzone dla każdego?

Materace Talalay są polecane wszystkim, którzy nie są uczuleni na lateks. Mogą okazać się świetnym rozwiązaniem dla dzieci, par, jak i seniorów. Dzięki innowacyjnym metodom współgrają z różnymi stelażami, w tym również ze stelażami regulowanymi elektrycznie. Idealna wysokość łączy się z nowoczesnymi łóżkami o różnych wymiarach. Jeśli potrzebujesz materaca lateksowego na wymiar, w naszym sklepie masz możliwość zamówienia takiego.

Pamiętaj, że duży wybór materacy pozwoli Ci spełnić marzenie i wybrać dostosowany do Twoich potrzeb. Ważne jest, aby sugerować się poziomami twardości, które odpowiadają danej grupie wagowej. To z pewnością ułatwi Ci wybór i sprawi, że na pewno dobierzesz idealne rozwiązanie.

Jak materace Talalay wpływają na jakość życia?

Bardzo często mówimy o jakościowym śnie, ale zapominamy o tym, jakie pozytywne skutki on przynosi. Oprócz tego, że materace Talalay niwelują dolegliwości i śpi się na nich niesamowicie wygodnie, przyczyniają się one do polepszenia wielu aspektów życiowych. Sprawiają, że rano budzimy się wypoczęci i mamy siłę na nowy dzień. Dobre nastawienie i wyspanie się to klucz do osiągania życiowych sukcesów i ogólnie cieszenia się życiem. Sen na porządnym, dobrym pod względem jakości materacu lateksowym to również działanie profilaktyczne. Zadziała on zapobiegawczo i zminimalizuje ryzyko wystąpienia chorób i schorzeń kręgosłupa w przyszłości.