Kontakt

 • Wygodnelozka.pl
  F.P.U.H Sedia
  NIP: 868-101-87-77
 • E-mail: biuro@sedia.pl
 • Telefon: ( PON-PT )
  - 693-461-025 ( 9:00 - 17:00 )
  - 14 613 21 93 ( 9:00 - 17:00 )

Dlaczego Warto Kupować u nas

 • Właściwie zabezpieczony
  towar do transportu

  Każdy mebel zapakowany jest z najwyższą starannością dzięki czemu możemy uniknąć uszkodzeń w trakcie transportu. Zadbamy o to aby dotarł do Państwa bezpiecznie!
 • Przesyłka jest ubezpieczona
  Każdy produkt zakupiony w naszym sklepie objęty jest darmowym ubezpieczeniem na czas transportu.
 • Kompleksowy system
  obsługi reklamacji

  Reklamacje są rozpatrywane w sposób skuteczny i kompetentny. Zawsze Klient jest dla nas najważniejszy.
 • Pomoc w zakupie mebli
  Doradzamy Państwu w optymalnym doborze mebli, istotne są dla nas Państwa oczekiwania i preferencje dotyczące mebli.
 • Blisko 97% opinii pozytywnych
  Potwierdzeniem naszego uczciwego podejścia do klientów są setki pozytywnych opinii na niezależnym serwisie. Sprawdź nas!
Rabaty

materace
darmowa dostawa
Kupując komplet
ŁÓŻKO + MATERAC

Jak powstają meble, czyli droga mebla do domu klienta

Opublikowano : 2017-10-27 16:13:21
Kategorie : Meble , Produkcja mebli

Jak powstają meble, czyli droga mebla do domu klienta

Zanim meble dotrą do domu klienta, przechodzą długą drogę. Cały proces rozpoczyna się jednak nie w tartaku, lecz... w głowach projektantów. To ich pomysły realizują konstruktorzy, tworząc meble nowoczesne i spełniające oczekiwania wymagających klientów.

Do produkcji mebli przykładamy wielką wagę - już na etapie projektu. Nie są bowiem przypadkowym wytworem, lecz produktem dostosowanym do oczekiwań przyszłych właścicieli. Najpierw poznajemy ich potrzeby, a następnie przekuwamy to wszystko na papier. To jednak dopiero początek...

bok od lozka

Etap 1. Wizja projektantów

Nasi projektanci mają głowy pełne pomysłów. Każdego dnia na papier próbują przelać swoje wizje - nowatorskich, designerskich i zaskakujących mebli. Próbują, ponieważ nie każdy pomysł można przekuć w rzeczywistość. W wielu przypadkach ich zapał "studzą" konstruktorzy, którzy widzą pewne ograniczenia. Nie wszystko da się wykonać, ponieważ drewno nie jest tak elastyczne jak choćby tworzywo sztuczne. Dlatego już na tym etapie trwają negocjacje, w efekcie których obie strony zwykle idą na kompromisy.

W tej branży liczy się jednak nie tylko pasja, ale i umiejętność kalkulacji. To cecha, którą posiada każdy z naszych technologów. Oni odpowiadają za jakość surowca, wybór odpowiednich okuć oraz środków pozwalających na wykończenie mebli (lakierów, olejów). Oni odpowiadają za przeprowadzenie badań jakości i testów - tak, by finalnie meble były dopracowane w każdym calu.

projekt

Etap 2. W pogoni za drewnem doskonałej jakości

Podczas gdy projektanci, konstruktorzy i technolodzy zajmują się dopracowywaniem projektów mebli, podwykonawcy zajmują się poszukiwaniem i pozyskiwaniem najwyższej jakości surowca. Drewna starannie wyselekcjonowanego, z którego powstają solidne, trwałe i wytrzymałe meble o wysokich walorach estetycznych. Współpracujemy wyłącznie z firmami, które wycinkę prowadzą w sposób legalny i udokumentowany.

600

Etap 3. Transport drewna do tartaku

Pozyskane drewno transportujemy do tartaku, by tam poddać go dalszej obróbce.

W pierwszej kolejności dzielone jest na tarcicę, czyli mniejsze elementy przyjmujące postać surowych (niepoddanych obróbce) desek. Po zabezpieczeniu ich przed pleśnią oraz szkodnikami, poddawane są suszeniu (sezonowaniu) - proces ten może trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy, w zależności od gatunku drewna.

Po upływie okresu sezonowania, drewno poddaje się rozcinaniu i wybiera konkretne elementy - taka selekcja jest potrzebna, by meble wykonać tylko z najwyższej jakości materiałów. Wybrane elementy łączy się klejem oraz mikrowczepami - w ten sposób powstaje tzw. klejonka drewniana w formie płyt. Jest to rozwiązanie, które stanowi gwarancję stabilności materiału.

tran

Etap 4. Dalsza obróbka

Odpowiednio przygotowane płyty klejonki litej lub łączonej poddawane są ręcznej i mechanicznej obróbce. Klejonka formowana jest do docelowego rozmiaru, a jej powierzchnia ulega wygładzeniu. Następnie wycinane są z niej odpowiednie elementy mebli - łącznie z wykonaniem frezów i otworów we właściwych miejscach. Na koniec wszystkie części składowe poddaje się szlifowaniu, a jeśli projekt tego wymaga - także załamywane są krawędzie.

Zanim meble trafią do działu montażu, obróbka uwzględnia również proces wykańczania. W zależności od tego, jaki ma być ostateczny efekt, poszczególne elementy drewniane poddawane są lakierowaniu lub olejowaniu. Do tych prac wykorzystywane są najwyższej jakości preparaty, dzięki którym meble nabierają wyjątkowego charakteru. Są to jednocześnie środki nieszkodliwe dla użytkowników oraz środowiska naturalnego. Wykańczanie to proces, który przeprowadzany z dużą dokładnością i precyzją - w ten sposób dbamy o to, by meble były perfekcyjne w każdym calu.

tart

Etap 5. Transport i dostawa

Ostatni etap to przygotowanie mebli do transportu i ich dostawa bezpośrednio do domu klienta. Dbamy o to, by każdy element został odpowiednio zabezpieczony - tak, by nie uległ uszkodzeniu podczas transportu. Meble otulane są grubą warstwą okładzin oraz papieru, a następnie umieszczane w kartonowym opakowaniu. Dzięki temu mogą podróżować nawet kilkaset kilometrów - bez obaw o jakąkolwiek usterkę. 

Pod wskazany przez klienta adres meble przewozimy własnym transportem. Dzięki temu mamy pewność, że dotrą do klienta w takim stanie, w jakim wyruszyły z naszego zakładu produkcyjnego. W zależności od potrzeb i oczekiwań, dostawy realizujemy po uprzednim uzgodnieniu terminów - także w weekendy.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest nie tylko jakość mebli drewnianych, ale również obsługa sprzedażowa i posprzedażowa. W razie jakichkolwiek reklamacji (które na szczęście zdarzają się bardzo rzadko), wspólnie ustalamy kompromisy, rozwiązując je na korzyść klientów.

Dziękujemy za zakupy i życzymy samych przyjemności związanych z użytkowaniem naszych mebli.

sam

Udostępnij

Musisz być zarejestrowany

Kliknij aby się zarejestrować

Dodaj komentarz