Kontakt

 • Wygodnelozka.pl
  F.P.U.H Sedia
  NIP: 868-101-87-77
 • E-mail: biuro@sedia.pl
 • Telefon: ( PON-PT )
  - 693-461-025 ( 9:00 - 17:00 )
  - 14 613 21 93 ( 9:00 - 17:00 )

Dlaczego Warto Kupować u nas

 • Właściwie zabezpieczony
  towar do transportu

  Każdy mebel zapakowany jest z najwyższą starannością dzięki czemu możemy uniknąć uszkodzeń w trakcie transportu. Zadbamy o to aby dotarł do Państwa bezpiecznie!
 • Przesyłka jest ubezpieczona
  Każdy produkt zakupiony w naszym sklepie objęty jest darmowym ubezpieczeniem na czas transportu.
 • Kompleksowy system
  obsługi reklamacji

  Reklamacje są rozpatrywane w sposób skuteczny i kompetentny. Zawsze Klient jest dla nas najważniejszy.
 • Pomoc w zakupie mebli
  Doradzamy Państwu w optymalnym doborze mebli, istotne są dla nas Państwa oczekiwania i preferencje dotyczące mebli.
 • Blisko 97% opinii pozytywnych
  Potwierdzeniem naszego uczciwego podejścia do klientów są setki pozytywnych opinii na niezależnym serwisie. Sprawdź nas!
Rabaty

materace
darmowa dostawa
Kupując komplet
ŁÓŻKO + MATERAC

Jak wybrać łóżko

Opublikowano : 2019-03-01 09:46:19
Kategorie : Meble

Człowiek powinien każdej nocy dobrze spać. Dobry i spokojny sen jest podstawą do wejścia w każdy kolejny dzień z energią i wigorem, które są niezbędne do aktywnego działania i cieszenia się każdą chwilą życia. Kluczem w wysypianiu się jest dobór odpowiedniego łóżka. Musi ono spełniać wymogi stawiane przez jego użytkownika. To łóżka muszą być dostosowane do użytkowników, a nie odwrotnie. Tylko odpowiednio dobrane łóżko spowoduje, że każda noc będzie przespana jak najbardziej efektywnie.

Łóżko pikownae do sypialni

W celu wyboru dobrego i wygodnego łóżka trzeba poszukać sklepu, który takie towary oferuje. Sklepy z materacami posiadają zróżnicowaną ofertę, dzięki której każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie.

Wybór odpowiedniego dla siebie łóżka powinien być mądrą i przemyślaną decyzją. Na samym początku trzeba określić jaki typ łóżka nas interesuje. Poniżej podane są typy łóżek, które spotkamy w sklepach ze meblami.

Łóżka dostępne na rynku

Łóżka oferowane przez sklepy mogą być różnej jakości, różnych rozmiarów, mogą mieć różne kształty. Istnieje wiele rodzajów tych mebli. Łóżka można podzielić na następujące kategorie:

- drewniane – pięknie i klasycznie wyglądające, eleganckie łóżka z różnego rodzaju drewna.
- dziecięce – małe łóżeczka dla dzieci, zarówno niemowlaków, jak i nieco starszych.
- kute/metalowe – pięknie robione, składają się z kształtnych i bogatych we wzory elementów metalowych, na przykład ram.
- tapicerowane – łóżka obijane pięknie wyglądającym materiałem.
- z płyty meblowej – stabilne, trwałe, popularne w Polsce.
- składane – przeznaczone do małych pokojów, dobrze nadadzą się dla gości.

Do łóżka często oferowane są akcesoria typu szafek nocnych, czy innych mebli do sypialni.

Wybór stosownego rozmiaru łóżka

Wymiary łóżka, na którym spędzimy około 30 procent każdego dnia są bardzo istotne. Przy zakupie łóżka musimy zwrócić uwagę na jego szerokość oraz długość. Łóżko przede wszystkim nie może być zbyt krótkie, gdyż będzie się to wiązało z dyskomfortem. Nie powinno być też zbyt wąskie. Wszystko zależy od tego czy ma to być łóżko dla jednej, czy dla dwóch osób oraz jakie mamy wymagania co do wielkości naszego łóżka. Łóżko dla jednej osoby powinno mieć minimum 90 cm szerokości. Dla dwóch osób minimum to 160 cm. Warto też zwrócić uwagę, czy łóżko o danych rozmiarach zmieści się w naszej sypialni. W razie potrzeby trzeba kupić mniejsze. Jeżeli lubimy luksus i wygodę oraz mamy dużo miejsca w pokoju, można zakupić łóżko o większych wymiarach.

Wybór stelaża i materaca do łóżka

Przy zakupie łóżka ważny jest dobór odpowiedniego materaca. To na nim będziemy spędzać wiele nocy każdego dnia. Poza materacem ważny jest stelaż, który także mocno wpływa na nasz komfort w trakcie snu.

Stelaż jest ważnym elementem każdego łóżka, gdyż to na nim leży materac. Od stelaża wiele zależy, w tym jakość naszego snu. Stelaże wykonuje się z drewna. Bardzo popularne i cieszące się dobrą opinią są stelaże bukowe. Ważne jest, żeby stelaż pasował idealnie do materaca, wtedy poziom komfortu w czasie snu będzie odpowiedni.

materac

Akcesoria do łóżka

Do każdego łóżka przydadzą się poduszki, kołdra, zagłówki, prześcieradła, a także inne akcesoria. Najczęściej wybieramy poniższe:

- pościel
- kołdry
- prześcieradła
- pokrowce
- poduszki
- koce
- narzuty

Jak widzimy dodatków jest mnóstwo. Każdy powinien dobrać to co mu odpowiada. Przy zakupie trzeba wybrać odpowiednio dopasowany do łóżka rozmiar. Poza tym trzeba wybrać materiał, który nam odpowiada.

Pamiętajmy, żeby wybierać takie produkty, jakie nam najlepiej pasują. Oczywiste jest, że trzeba kierować się nie tylko jakością ale także ceną. Jednak w dzisiejszych czasach można zakupić świetnej klasy łóżka i akcesoria do nich po bardzo atrakcyjnych cenach.

Udostępnij

Musisz być zarejestrowany

Kliknij aby się zarejestrować

Dodaj komentarz