Kontakt

 • Wygodnelozka.pl
  F.P.U.H Sedia
  NIP: 868-101-87-77
 • E-mail: biuro@sedia.pl
 • Telefon: ( PON-PT )
  - 693-461-025 ( 9:00 - 17:00 )
  - 14 613 21 93 ( 9:00 - 17:00 )

Dlaczego Warto Kupować u nas

 • Właściwie zabezpieczony
  towar do transportu

  Każdy mebel zapakowany jest z najwyższą starannością dzięki czemu możemy uniknąć uszkodzeń w trakcie transportu. Zadbamy o to aby dotarł do Państwa bezpiecznie!
 • Przesyłka jest ubezpieczona
  Każdy produkt zakupiony w naszym sklepie objęty jest darmowym ubezpieczeniem na czas transportu.
 • Kompleksowy system
  obsługi reklamacji

  Reklamacje są rozpatrywane w sposób skuteczny i kompetentny. Zawsze Klient jest dla nas najważniejszy.
 • Pomoc w zakupie mebli
  Doradzamy Państwu w optymalnym doborze mebli, istotne są dla nas Państwa oczekiwania i preferencje dotyczące mebli.
 • Blisko 97% opinii pozytywnych
  Potwierdzeniem naszego uczciwego podejścia do klientów są setki pozytywnych opinii na niezależnym serwisie. Sprawdź nas!
Rabaty

materace
darmowa dostawa
Kupując komplet
ŁÓŻKO + MATERAC

Pielęgnacja mebli drewnianych

Opublikowano : 2017-10-27 15:44:04
Kategorie : Meble , Produkcja mebli

Pielęgnacja mebli drewnianych

Z mebli drewnianych emanuje naturalne piękno. Dlatego nie tylko spełniają rolę praktyczną, ale są również doskonałym elementem dekoracyjnym. By jednak ich urok nie przeminął wraz z upływającym czasem, koniecznością jest systematyczna pielęgnacja. Jak dbać o meble drewniane, by podkreślić ich estetykę i jakość wykończenia?

konsola z debowym blatem

W przypadku mebli drewnianych istotna jest odpowiednia pielęgnacja. Sprawdź, o czym należy pamiętać - zarówno w przypadku mebli wykończonych techniką lakierowania, jak i techniką olejowania. Takie meble charakteryzują się nieco innymi "potrzebami".

Pielęgnacja mebli lakierowanych

Drewniane meble lakierowane same w sobie są odporne na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Niemniej jednak wymagają systematycznej pielęgnacji, by nie straciły swojego uroku. Meble z litego drewna należy czyścić suchą ściereczką (nigdy mokrą ani mocno wilgotną). Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać gotowe preparaty w spreju, jednak warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim muszą to być środki przeznaczone do pielęgnacji powierzchni drewnianych. Ponadto należy nakładać je na ściereczkę, a nie bezpośrednio na mebel. Przed pierwszym użyciem warto sprawdzić działanie preparatu w niewidocznym miejscu.

front lakierowany

Pielęgnacja mebli olejowanych

Meble olejowane także wymagają regularnej pielęgnacji. Ich zaletą jest to, że wszelkie rysy oraz większe zabrudzenia można bezproblemowo usunąć samodzielnie. Wystarczy skorzystać z drobnoziarnistego papieru ściernego lub włókniny. Wypolerowaną i oczyszczoną powierzchnię należy pomalować olejem, by przywrócić im pierwotny wygląd. Jeśli chodzi o codzienną pielęgnację, koniecznością jest przecieranie suchą ściereczką. Używanie mokrej tkaniny nie jest wskazane z uwagi na ryzyko pochłonięcia wilgoci i uszkodzenia mebla. Warto także pamiętać, by raz na kilka lat meble olejowane odświeżyć, tj. nałożyć nową warstwę oleju lnianego lub pokryć woskiem. Dzięki temu powierzchnia drewna zostanie zabezpieczona przed kolejnymi uszkodzeniami, a przy tym nabierze jedwabistego połysku. Efekt? Meble olejowane będą wyglądać jak nowe!

blat olejowany

Nie tylko pielęgnacja, czyli odpowiednie warunki otoczenia

Chcąc mieć pewność, że meble drewniane zachowają swój urok i nadal będą zachwycać estetyką, kluczowa jest nie tylko pielęgnacja. Ważną rolę w tej kwestii odgrywają również odpowiednie warunki otoczenia. Co z tego, że meble będziesz regularnie czyścić suchą ściereczką, skoro zostaną umieszczone w pokoju z dużą wilgotnością? Szybko stracą swoje walory estetyczne i właściwości. O czym więc należy pamiętać? Koniecznością jest zadbanie o właściwą wilgotność powietrza w pomieszczeniu, ponieważ drewno jest materiałem higroskopijnym - szybko pochłania i oddaje wilgoć z otoczenia. Jeśli pochłania wodę, pęcznieje. Jeśli oddaje wilgoć, kurczy się. Zaleca się, by w pomieszczeniach utrzymać wilgotność na poziomie 40-60%, co pozwala uniknąć odkształcania.
Istotne znaczenie ma również zachowanie odpowiedniej temperatury. Należy unikać dużych różnic temperaturowych, szczególnie w okresie zimowym, kiedy to reguluje się temperaturę pomieszczeń - ogrzewając maksymalnie, a następnie schładzając. Niekorzystnie wpływa również stała, ale wysoka temperatura - dlatego należy unikać intensywnego grzania. O optymalną wilgotność oraz temperaturę należy zadbać szczególnie w okresie zimowym. Pomogą w tym m.in. nawilżacze powietrza pozwalające regulować wilgotność. Dzięki temu można w prosty sposób uniknąć niepotrzebnych uszkodzeń drewna. 

Udostępnij

Musisz być zarejestrowany

Kliknij aby się zarejestrować

Dodaj komentarz