Urządzamy sypialnię w stylu angielskim

Opublikowano : 2019-02-28 12:25:17
Kategorie : Meble

Sypialnia to bardzo wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu, to przecież właśnie tam spędzamy 1/3 naszego życia – mając to na uwadze, warto urządzić ją tak, aby wprowadzić do niej wyjątkowy klimat, który sprawi, że o wiele przyjemniej będzie się tam przebywać. Stylem, który znakomicie spełni to zadanie, jest niezawodny i powracający do łask styl angielski!

Sypialnia w stylu angielskim

Styl angielski, czyli łączymy pozornie niepasujące do siebie elementy w piękną całość

Zanim omówimy, jak wyglądać powinna sypialnia w stylu angielskim, warto powiedzieć parę słów o tym właśnie stylu, a nie jest to wcale takie proste, ponieważ wymyka się on sztywnym ramom i ograniczeniom, co właśnie stanowi o jego sile. Styl ten polega bowiem na tym, żeby łączyć ze sobą elementy, które pozornie do siebie nie pasują, a jednak razem z innymi elementami tworzą wspaniałą całość. Mówiąc o stylu angielskim, nie powinna więc dziwić nas obecność kredensu pamiętającego czasy PRL-u we wnętrzu inspirowanym stylem skandynawskim. Mieszanka naprawdę różnych stylistyk sprawia, że to styl ponadczasowy, który nie wymaga od nas generalnego remontu i wyrzucenia wszystkiego, co dotychczas znajdowało się w pomieszczeniu. Meble z historią, nieużywane przedmioty, którym dajemy nowe życie to właśnie istota tej stylistyki, który wymaga od nas sporej dawki szaleństwa i swobody.

Łóżko w stylu angielskim

Łóżko w stylu angielskim

Tematu aranżacji sypialni nie można nie rozpocząć od najważniejszego w niej mebla, a więc łóżka – jakie powinno ono być? Przede wszystkim warto, aby był to mebel z duszą, najlepiej taki, który kupimy z odzysku lub znajdziemy na strychu dziadków czy rodziców – doskonale sprawdzi się zarówno łóżko metalowe, jak i drewniane czy tapicerowane, chodzi jednak przede wszystkim o to, aby było ono dość charakterystyczne. Ciekawy rozwiązaniem jest również łóżko z wezgłowiem, ono także potrafi nadać ciekawego i niebanalnego charakteru.

W wielu aranżacjach w stylu angielskim łóżko stanowi główny element wnętrza, wokół którego budowany jest cały klimat pomieszczenia, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby stanowiło ono tło dla innych, bardziej wyrazistych elementów dekoracyjnych – styl angielski to bowiem naprawdę dużą dowolność.

Kliknij tutaj aby zobaczyć łóżka w stylu angielskim

Łóżko w stylu angielkim

Odpowiednie oświetlenie

Urządzając sypialnię w stylu angielskim, pamiętać musimy o odpowiednim oświetleniu – to właśnie ono ma za zadanie budować nastrój oraz klimat tego pomieszczenia. Oświetlenie, jakie wybierzemy, spowodować powinno, że wnętrze stanie się przytulne i nastrojowe. W osiągnięciu takiego efektu pomogą nam żeliwne żyrandole czy lampy ze stylowymi kloszami, które sprawią, że światło będzie nieco przygaszone.

Kolor ścian

W stylu angielskim ważną rolę odgrywa także kolor ścian i choć częstym rozwiązaniem jest ich bielenie, to bardzo dobrze sprawdzają się także kolory pastelowe oraz tapety z mocnym i charakterystycznym wzorem.

Dodatki, które dopełnią całość

Jeżeli mowa o stylu angielskim w sypialni to nie można również zapominać o dodatkach, zacznijmy więc od poduszek dekoracyjnych – świetnym pomysłem mogą być zarówno te wzorzyste, jak i takie z falbankami, ważne jest to, aby odpowiednio dopasować je do całego wystroju, tak by nie stanowiły one elementu dominującego, a raczej były jego uzupełnieniem.

W roli elementów dekoracyjnych doskonale sprawdzają się także różnego rodzaju lustra ozdobne z dekoracyjnymi i przykuwającymi uwagę ramami – na lustra powinni zwracać uwagę szczególnie posiadacze niewielkich sypialni, z ich pomocą można bowiem w prosty sposób optycznie powiększyć pomieszczenie. Kolejna sprawa to zegary – warto udać się na targ staroci i spróbować poszukać zegara z wahadłem czy też kukułką – taki element to wisienka na torcie, jeżeli chodzi o sypialnie i styl angielski.

Na koniec najważniejsza rada: urządzając sypialnię w stylu angielskim, nie zapominajmy o tym, aby zachować umiar – pomieszczenie to ma być bowiem przede wszystkim przytulne i funkcjonalne, a nie zagracone. Wybierzmy dodatki, które odpowiadają nam samym i cieszmy się komfortowym i pozwalającym się zrelaksować wnętrzu.

Kliknij tutaj aby zobaczyć nasze łóżka angielskie

łóżko tapicerowane

Udostępnij

Musisz być zarejestrowany

Kliknij aby się zarejestrować

Dodaj komentarz