Kontakt

 • Wygodnelozka.pl
  F.P.U.H Sedia
  NIP: 868-101-87-77
 • E-mail: biuro@sedia.pl
 • Telefon: ( PON-PT )
  - 693-461-025 ( 9:00 - 17:00 )
  - 14 613 21 93 ( 9:00 - 17:00 )

Dlaczego Warto Kupować u nas

 • Właściwie zabezpieczony
  towar do transportu

  Każdy mebel zapakowany jest z najwyższą starannością dzięki czemu możemy uniknąć uszkodzeń w trakcie transportu. Zadbamy o to aby dotarł do Państwa bezpiecznie!
 • Przesyłka jest ubezpieczona
  Każdy produkt zakupiony w naszym sklepie objęty jest darmowym ubezpieczeniem na czas transportu.
 • Kompleksowy system
  obsługi reklamacji

  Reklamacje są rozpatrywane w sposób skuteczny i kompetentny. Zawsze Klient jest dla nas najważniejszy.
 • Pomoc w zakupie mebli
  Doradzamy Państwu w optymalnym doborze mebli, istotne są dla nas Państwa oczekiwania i preferencje dotyczące mebli.
 • Blisko 97% opinii pozytywnych
  Potwierdzeniem naszego uczciwego podejścia do klientów są setki pozytywnych opinii na niezależnym serwisie. Sprawdź nas!
Rabaty

materace
darmowa dostawa
Kupując komplet
ŁÓŻKO + MATERAC

Z czego zrobiony jest materac?

Opublikowano : 2017-11-20 10:58:04
Kategorie : Meble , Produkcja mebli

Pod pewnymi względami każdy z nich to materac kieszeniowy. Większość z nich ma sprężyny, choć zdarzają się wyjątki. Dobrze wiedzieć, czym się różnią.

Dobry materac kieszeniowy (lub jakiś inny) to podstawa udanego wypoczynku. Nie trzeba przytaczać danych statystycznych, żeby przekonać się, jak ważne jest odpowiedniej jakości łóżko. Dlatego wybór łóżka to strategiczna decyzja. Żeby podjąć ją w pełni świadomie, należy wcześniej zrobić rozpoznanie. Dowiedzieć się, czy dany materac kieszeniowy rzeczywiście jest tak wygodny, jak sugeruje sprzedawca i z czego właściwie się składa.
materac lateksowy

Lateks, czyli komfort

Niektórym lateks kojarzy się przede wszystkim z dziwacznymi strojami. Materiał ten wykorzystywany jest jednak także w wielu innych obszarach. Przykładem mogą być właśnie materace. Niejeden materac kieszeniowy wypełniony jest lateksem właśnie.

Jest z nim tylko jeden problem – to najdroższy ze wszystkich materiałów. Rzecz w tym, że cena ma swoje uzasadnienie. Na materacach z wypełnieniem ze spreparowanego mleczka kauczukowego śpi się wyjątkowo wygodnie. Tak materac kieszeniowy jest elastyczny i dopasowuje się do ciała. Jest też przewiewny, a więc – higieniczny. A do tego trwały.

materac pianka
Pianka, niezły kompromis

Kto chce nieco oszczędzić, a jednocześnie może zgodzić się jedynie na niewielkie pogorszenie komfortu snu, może wybrać materac kieszeniowy wypełniony pianką termoelastyczną. Jej główną zaletą jest to, że pod wpływem ciepła dostosowuje się do kształtu ciała. Dodatkowo – nie pachnie, nie zatrzymuje wilgoci i działa antyalergiczne i antybakteryjne.

Ideał? Nie do końca. Bo takie materace to jednak mniejszy komfort snu niż opisywane wyżej. Będą więc dobrym wyborem dla tych, którzy nie cierpią na syndrom księżniczki na ziarnku grochu.

Włókno kokosowe, czyli jak się nie ma…

materac kokosowy

Ci, którzy chcieliby oszczędzić, mogą wybrać materac kieszeniowy wypełniony włóknem kokosowym albo końskim włosiem. Wprawdzie komfort leżenia na takich materacach jest mniejszy, ale mniejsze są też ceny. Warto przy tym dodać, że końskie włosie jest bardzo trwałe.

Szczególnie, gdy mowa o materacach wypełnionych pianką poliuretanową. Ta stosunkowo szybko się ugniata. Co gorsza, równie szybko się deformuje i kruszy. No i nie zachowuje odpowiedniej elastyczności. Jest za to tania.

Ból kręgosłupa – lateks przede wszystkim

Ze względu na różnice jakościowe należy szczególnie ostrożnie dobierać materace dla osób chorych. Uwagę należy wzmocnić wtedy, gdy chodzi o schorzenia kręgosłupa. Kogo bolą plecy, powinien zainwestować w materac kieszeniowy lateksowy.

W ten sposób poprawi jakość snu, a jednocześnie pozytywnie wpłynie na regenerację mięśni w jego trakcie. Może okazać się, że uciążliwe dolegliwości wynikają właśnie z niewłaściwie dobranego materaca. I jego wymiana będzie najlepszym sposobem rozwiązania problemu.

Świadomość tego, z czego wykonany jest materac nie pomoże się wyspać, jeśli łóżko jest już w domu. Jednak w fazie wyboru może odegrać decydującą rolę. Dlatego warto o tym pamiętać.

Udostępnij

Musisz być zarejestrowany

Kliknij aby się zarejestrować

Dodaj komentarz